Avion, spol. s r.o., Žilina
Autorizovaný predaj a servis vozidiel Subaru

Batériové elektrické vozidlo

Nový výkon, nové možnosti.

Pohon auta na elektrinu otvára svet nových možností: novovyvinutá GLOBÁLNA PLATFORMA e-SUBARU s kompaktným vysokokapacitným akumulátorom integrovaným do rámu vozidla prináša väčšiu mieru tuhosti. Predné a zadné elektromotory eAxle zaisťujú lepšiu ovládateľnosť, väčšiu bezpečnosť a tichú odozvu, akou sa môže pochváliť len elektromobil.

GLOBÁLNA PLATFORMA e-SUBARU

SOLTERRA je postavená na úplne novej platforme, ktorá maximalizuje výkon elektromobilu. Vysokokapacitný akumulátor je umiestnený pod podlahou, čím sa znížilo ťažisko a zlepšila sa ovládateľnosť vozidla. Výhodou je aj mimoriadne efektívne priestorové usporiadanie, ktoré zväčšuje interiér kabíny. V záujme vyššej tuhosti tvorí puzdro akumulátora jednoliatu konštrukciu s rámom karosérie.

Pohonná jednotka (elektromotor/akumulátor)

Súčasťou prednej a zadnej nápravy sú kompaktné elektromotory eAxle s okamžitým nástupom plného krútiaceho momentu, ktoré prinášajú výkonnú, rýchlu odozvu a lineárne zrýchlenie. S PEDAL DRIVE umožňuje dynamické ovládanie zrýchlenia a spomalenia pomocou plynového pedála. Teplotu akumulátora pritom reguluje systém vodného chladenia, čím sa zabezpečuje stabilný výkon.

Nabíjanie

Praktická využiteľnosť modelu SOLTERRA sa opiera o predĺžený dojazd a kompatibilitu s vysokovýkonnými nabíjačkami vo všetkých regiónoch. Pri rýchlom nabíjaní jednosmerným prúdom s výkonom 150 kW sa akumulátor nabije na 80 % kapacity za 30 minút. Systém vyhrievania akumulátora zasa zabezpečí krátke časy nabíjania a stabilný výkon aj v zime. K dispozícii je aj funkcia vzdialeného monitorovania stavu nabitia a ďalšie funkcie ovládané cez smartfón.