Avion, spol. s r.o., Žilina
Autorizovaný predaj a servis vozidiel Subaru

Technológie

Zájdite kamkoľvek, dostaňte sa ďalej.

Pohon všetkých kolies (AWD) tvorí podstatu záväzku spoločnosti Subaru k bezpečnej jazde. Dva elektromotory eAxle v modeli SOLTERRA nezávisle poháňajú predné a zadné kolesá a zabezpečujú dokonalú reguláciu krútiaceho momentu, vďaka čomu sa systém AWD od spoločnosti Subaru posunul na ešte vyššiu úroveň. Systém X-MODE a nová funkcia Grip Control navyše zaručujú aj na nespevnených cestách výkon, ktorý by ste od elektromobilu nečakali.

Technológia AWD a skúsenosti spoločnosti Subaru teraz prichádzajú aj do oblasti elektromobility. Vďaka elektromotorom eAxle vpredu a vzadu sa prenos výkonu a smerovanie brzdného účinku regulujú nepretržite a precízne, aby sa zachovala priľnavosť každého kolesa. Priľnavosť, optimalizovaná podľa aktuálnych podmienok na vozovke, zaisťuje stabilnú trakciu aj na mokrom alebo klzkom povrchu.

Systém X-MODE s funkciou Grip Control

So systémom X-MODE dokáže SOLTERRA jazdiť aj v tých najťažších podmienkach vrátane hlbokého snehu či blata, takže skvelé jazdné vlastnosti si užijete aj na nespevnených cestách. Nová funkcia Grip Control udržiava konštantnú rýchlosť pri jazde do kopca a po nespevnenom teréne, aby sa vodič mohol sústrediť výlučne na riadenie.

Svetlá výška

SOLTERRA je pravé SUV s potrebnou svetlou výškou pre jazdu cez nerovnosti. Okrem toho sú predný a zadný nájazdový uhol, ako aj prejazdový uhol, vypočítané s cieľom ochrániť karosériu a akumulátor.