Avion, spol. s r.o., Žilina
Autorizovaný predaj a servis vozidiel Subaru

Technológie

V ústrety dobrodružstvám bez limitov.

S úplne novým modelom Crosstrek pohodlne a bezstarostne dorazíte do akéhokoľvek cieľa. Vďaka symetrickému pohonu všetkých kolies a vylepšenej jazdnej dynamike si môže každý pasažier vychutnať bezpečný a príjemný čas aj na nerovných cestách. Okrem toho môžete byť dokonale pokojní vďaka vedomiu, že s pokročilým systémom X-MODE nebudete mať žiadny problém vyviaznuť z prachu, snehu alebo blata.

Lineartronic

Bezstupňová prevodovka Lineartronic plynule reguluje prevodový pomer tak, aby motor vždy pracoval v rozsahu otáčok, v ktorom dosahuje najvyššiu účinnosť. Výsledkom je plynulá akcelerácia, vysoký výkon a nízka spotreba paliva. Táto prevodovka sa kombinuje so systémom pohonu všetkých kolies s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu. Systém štandardne rozdeľuje hnaciu silu medzi predné a zadné kolesá v dobre vyváženom pomere. Tento pomer pritom reguluje v reálnom čase podľa aktuálnej priľnavosti povrchu.

Systém X-MODE s dvomi funkciami

Uvoľnite skutočný jazdný potenciál vozidla vďaka systému X-MODE s dvomi funkciami. Pohodlne prepínajte medzi režimami [SNOW/DIRT]= [SNEH/ŠTRK] a [D.SNOW/MUD] = [HLBOKÝ SNEH/BLATO] prostredníctvom 11,6-palcovej dotykovej obrazovky a prispôsobte schopnosti vozidla podmienkam na ceste.

Subaru BOXER motor

V motore typu boxer, teda v motore s horizontálnymi protibežnými piestami, sa piesty pohybujú vodorovne oproti sebe. Subaru sa už vyše 50 rokov spolieha výlučne na motory SUBARU BOXER, pretože majú oproti iným typom motorov mnohé výhody, prinášajúce dlhú životnosť a spoľahlivosť.

SI-Drive

Systém Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) dokáže podľa vášho jazdného štýlu upraviť odozvu motora tak, aby ste mali v takmer každej situácii k dispozícii okamžitý výkon a potrebnú dynamiku.

Športový režim

Tento mimoriadne dynamický režim zaisťuje okamžitú akceleráciu, takže je všestranne vhodný do každých podmienok. Znova si užijete aj rýchlu jazdu na diaľnici alebo kľukatých cestách.

Inteligentný režim

V tomto režime možno jemne dávkovať výkon, takže sa hodí na jazdu po mestských uličkách, na dlhé vzdialenosti alebo ak chcete jazdiť s nízkou spotrebou paliva. Rovnako umožňuje flexibilné ovládanie v daždi alebo na zasnežených cestách.

Globálna platforma Subaru

Najnovšie technológie pridané do pokročilej globálnej platformy Subaru a ucelená konštrukcia vnútorného rámu v kombinácii so systémom AWD spoločnosti Subaru, ktorý sa neustále zlepšuje vyše 50 rokov, poskytujú všetkým pasažierom ešte viac radosti z jazdy a pocit istoty. Vďaka vylepšeniam v oblasti využívania konštrukčných lepidiel a tuhosti montážnych bodov odpruženia došlo k významnému zdokonaleniu celkovej jazdnej dynamiky, takže všetci pasažieri si môžu spoločne vychutnávať kvalitu a komfort jazdy.
 

Ucelená konštrukcia vnútorného rámu

Ucelená konštrukcia vnútorného rámu a rozsiahlejšie použitie konštrukčných lepidiel zmierňujú prudké pohyby karosérie počas jazdy. Kompaktný pocit z riadenia a pohybu vozidla zaisťuje lepšiu jazdnú dynamiku a stabilitu na každej ceste.