Avion, spol. s r.o., Žilina
Autorizovaný predaj a servis vozidiel Subaru

Technológie

Technológie, ktorým môžete dôverovať.

Vďaka kľúčovým technológiám Subaru sa každé vozidlo Subaru vyznačuje výkonom, komfortom, bezpečnosťou a spoľahlivosťou, ktoré prinášajú pôžitok a pocit bezpečia všetkým cestujúcim.

Symetrický pohon všetkých kolies

Symetrický pohon všetkých kolies Subaru AWD prenáša hnaciu silu na všetky kolesá, čo zaručuje lepšiu trakciu na mokrých a šmykľavých cestách. Tento systém, usporiadaný symetricky vo vodorovnej rovine, je výborne vyvážený a má nízko položené ťažisko, čo zvyšuje stabilitu a bezpečnosť.

Lineartronic

Bezstupňová prevodovka Lineartronic plynule reguluje prevodový pomer tak, aby motor vždy pracoval v rozsahu otáčok, v ktorom dosahuje najvyššiu účinnosť. Výsledkom je plynulá akcelerácia, vysoký výkon a nízka spotreba paliva. Táto prevodovka sa kombinuje so systémom pohonu všetkých kolies s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu. Východiskové rozdelenie krútiaceho momentu je dobre vyvážené medzi prednú a zadnú nápravu a regulované v reálnom čase podľa aktuálnych trakčných podmienok.

X-MODE

Vďaka prepracovanému symetrickému pohonu všetkých kolies a globálnej platforme Subaru si v tichej kabíne vychutnáte nové úrovne ovládania, stability a jazdného komfortu. Úplne nový Forester prináša dynamický výkon a skvelé schopnosti pri jazde po nespevnenom povrchu, aby ste mohli slobodne vyraziť kamkoľvek.

Terénny režim X-MODE s dvoma stupňami

Systém X-MODE ponúka na výber dva režimy, a to [SNOW/DIRT] (sneh/prach) alebo [D.SNOW/MUD] (hlboký sneh/blato), s ktorými si vychutnáte pocit sebaistoty a bezpečnosti pri jazde aj na hrboľatých cestách. Vylepšený systém sa už vo vyšších rýchlostiach nevypne, ale ponechá vami zvolený režim v pohotovostnom stave, aby ho mohol automaticky obnoviť, keď rýchlosť znova klesne. Keďže systém nemusíte znova sami zapínať, môžete sa viac sústrediť na šoférovanie.

Subaru BOXER motor

Spoločnosť Subaru je motorom SUBARU BOXER verná už vyše 50 rokov pre množstvo výhod, ktoré majú oproti iným typom motorov. Sú odolné a konštrukčne spoľahlivé. Piesty sa pohybujú vodorovne oproti sebe, takže každý model Subaru je stabilný a jazdí s minimálnymi vibráciami.

SI-Drive

Vďaka systému SI-DRIVE môžete jazdiť v každom prostredí tak, ako chcete a kedy chcete. Pomocou spínača na volante môžete prepínať režim výkonnosti motora medzi inteligentným (I) a športovým (S) režimom.

Športový režim

Hladká športová jazda bez ohľadu na rýchlosť. Ak zvolíte športový režim (S), po stlačení plynového pedála získate okamžitú, lineárnu akceleráciu s dynamickým krútiacim momentom.

Inteligentný režim

Ak uprednostňujete vyváženú a plynulú jazdu šetrnú k životnému prostrediu, správnou voľbou je inteligentný režim (I).

Globálna platforma Subaru

Globálna platforma Subaru (SGP) tvorí základnú platformu ďalšej generácie vozidiel Subaru.
Prináša nielen celkové zvýšenie bezpečnosti a zlepšenie jazdných vlastností, ale aj niečo navyše – pocit z jazdy, aký zažijete len v Subaru. Je budúcnosťou značky Subaru. Táto platforma prináša ešte lepší zážitok z jazdy a väčší pocit bezpečia všetkým vodičom a ich spolucestujúcim.

Viac zábavy pri šoférovaní

Vďaka citlivejšiemu riadeniu môžete vozidlo viesť presne tak, ako potrebujete, čiže dokážete lepšie predchádzať nebezpečným situáciám. Aj napriek veľkej svetlej výške dokáže Forester bezpečne držať stopu v zákrutách, vďaka čomu je jazda bezpečnejšia a zároveň zábavnejšia aj na dlhých cestách.

Jazdný komfort

Vylepšenia v oblasti tuhosti podvozka a systému zavesenia kolies a stabilizátorov priniesli lepšie tlmenie otrasov z vozovky a filtrovanie nerovností, čo znamená vyšší komfort a menšiu únavu na dlhých cestách.

Komfortný interiér

Vďaka potlačeniu nepríjemných vibrácií a hluku si môžu jazdu rovnako vychutnať všetci cestujúci. Vylepšenia v zavesení kolies a vysoká tuhosť podvozka sú zárukou komfortného interiéru.