Avion, spol. s r.o., Žilina
Autorizovaný predaj a servis vozidiel Subaru

Bezpečnosť

Dokonalá bezpečnosť, kam sa pozriete.

V oblasti bezpečnosti sa spoločnosť Subaru vydala opäť o niečo ďalej a už viac ako päťdesiat rokov znova a znova testuje pokročilé bezpečnostné systémy. SOLTERRA prináša kompletný rad našich inovatívnych systémov na prevenciu a predchádzanie kolíziám, napríklad systém SUBARU Safety Sense*, ako aj GLOBÁLNU PLATFORMU e-SUBARU, našu doteraz najpevnejšiu platformu, ktorá chráni aj akumulátor. Vďaka našej univerzálnej a všestrannej bezpečnostnej výbave sme čoraz bližšie k beznehodovej budúcnosti.

SUBARU Safety Sense

Protikolízny systém (PCS)

Dynamický radarový tempomat (DRCC)

Asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu (LTA)

Systém rozpoznávania dopravných značiek (RSA)

Systém upozornenia na opustenie jazdného pruhu

Systém núdzového zastavenia počas jazdy

Asistent proaktívneho riadenia

Bezpečnostné funkcie Subaru

Asistent bezpečného vystupovania (SEA)

Keď vozidlo stojí, zadný radar zaznamenáva vozidlá alebo bicykle približujúce sa zozadu a pomocou výstražnej kontrolky vo vonkajšom spätnom zrkadle upozorní cestujúcich na možnú kolíziu. Ak následne otvoríte dvere, zaznie zvukový signál, aby sa zvýšila úroveň výstrahy.

Systém brzdenia a podpory pri parkovaní (PKSB)

Kamera pri cúvaní rozpoznáva prítomnosť chodcov v dráhe modelu SOLTERRA a vodiča upozorní výstražným zvukovým signálom. Ak systém vyhodnotí, že dôjde ku kolízii, automaticky zabrzdí, aby zabránil zraneniam alebo škodám, prípadne zmiernil následky.